קורס מבוא לבודהיזם

רקע:

כל יצור חי באשר הוא רוצה לחוות אושר ולהימנע מסבל. ככה פשוט. אז מדוע כל כך קשה לנו ליישם זאת בחיינו?

עקרונית יש המון סיבות, כך לדוגמא, קשה לנו לתפוס את הרעיון שהמציאות משתנה כל הזמן ואנו מנסים להיאחז ולקבע דברים שמייצרים לנו עונג או העובדה שאנו לא רואים את המציאות כפי שהיא אלא כפי שיש לנו תבנית בשבילה בתודעה. פער זה בין המציאות שם בחוץ למציאות בתוכנו יוצר סבל.

בודהה אמר פעם: ״אני לא מי שאתה חושב שאני, אתה מי שאתה חושב שאני״. וזה אומר הכל.

במסעו גילה בודהה שמקור הסבל אינו מצוי במציאות שם בחוץ כי אם עמוק בתודעתנו. וזו תובנה מרוממת כי מאפשרת לנו לקחת אחריות על הסבל והאושר בחיינו.

 

על הקורס:

הפילוסופיה הבודהיסטית מציעה גישה מהפכנית לפתרון הסבל בחיינו ולמעבר לחיים מבוססי אושר. גישה זו, על אף היותה בת למעלה מ2,500 שנה, השתרשה עמוק במגוון עולמות בחיינו והפשטות ביישומה הפרקטי מאפשר המשך התרחבותה לתחומים נוספים.

בקורס נכיר כיצד הבודהיזם רואה את המציאות בכללותה, נכיר את תהליך יצירת המציאות הבודהיסטית וכיצד היא יכולה לשפר את חוויית חיינו, נתוודע לכלי אימון התודעה כמו מדיטציית ריכוז ומדיטציה אנליטית.

במרכז הקורס נלמד יחד כיצד שחרור התודעה, הפחתת רגשות שליליים וטיפוח רגשות חיוביים יכולים לצמצם את הסבל בחיינו ולתרום לחיים מיטיבים גם עבורנו וגם עבור העולם.

הקורס משלב בין לימוד בודהיסטי, מדיטציות מונחות ודיונים משותפים והכל במטרה לחבר את הלימוד לחיי היומיום שלנו ולהפוך לתלמידים ההולכים בדרך.

 

בין נושאי הלימוד:

טבע המציאות וטבע התודעה – מהי התודעה? מהי מציאות? ומהם התהליכים ליצירת מציאות מיטיבה עבורנו ועבור העולם?

תפיסת העצמי – תפיסת האין-עצמי בפילוסופיה הבודהיסטית וכיצד היא יכולה לשרת אותנו?

קארמה – חוק הקארמה וכיצד הוא משפיע על תהליכים תודעתיים בחיי היומיום שלנו?

מדיטציות ככלי לטיפוח התודעה – על מדיטציית ריכוז ומדיטציית התבוננות ותרומתם לאילוף התודעה ולשחרור התודעה מדפוסים ואמונות מגבילות?

בכל מפגש נידון באחד מנושאים אלו בשילוב קריאה בכתבים בודהיסטים (סוטרות) וחומרים רלוונטים נוספים.

הקורס מיועד לתלמידים חדשים ההולכים בדרך הרוחנית או לתלמידים וותיקים שרוצים להעמיק בלימוד היבטי התודעה מנקודת מבט פילוסופית.

 

אודות המורה:

עמוס חגי הוא מורה בודהיסטי, חוקר תודעה, מייסד משולש החיים, ארגון שמטרתו לשפר את העולם באמצעות טיפוח התודעה של היחיד. בנוסף, עמוס מרצה ומעביר קורסים וסדנאות בעולם הפילוסופיה והבודהיזם.

 

פרטים נוספים

הקורס מורכב מ- 12 מפגשים בני שעה וחצי ונערך אחת לשבוע במרכז תל אביב.

עלות הקורס הינה 1,500 שקלים.

 

אנו מקיימים מפגש פתוח אחת לחודש (ביום שלישי אשר בתחילת כל חודש בשעה 20:15), מתאים? שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

 

דוגמה לרכישה מאובטחת

 

________________

  • מקום:תל אביב
  • תאריך:
  • שעה:
  • מחיר:900 ש”ח