מפגשים משני תודעה

טבע התודעה

יש ימים של שמש, יש ימים של גשם, יש ימים מעוננים ויש ימים מלאי ברקים. מאחורי כל השינויים הללו יש שמים צלולים. הצלילות תמיד תהיה שם. כך גם התודעה שלנו. יש ימים של כעס, ימים של אושר, ימים של שמחה וימים של עצבות. כל אלו הם תוצרים של מחשבות או רגשות שבאים והולכים. הם לא באמת אנחנו. מאחוריהם יש תודעה ערה וצלולה. טבע התודעה קיים בתוך כל אחד מאיתנו וצריך רק לחשוף אותו.

חשיפה זו אינה מגיעה בין לילה אלא מגיעה אמצעות תהליך מתמשך אשר לעיתים לוקח חיים שלמים. תהליך של טיפוח התודעה.

 

אודות מסלולי הלימוד

אנו מכשירים תלמידים לממש את הפוטנציאל הטמון בהם בהיבטים החשובים בחיים. מסלולי הלימוד שלנו מתמקדים בהכרת טבע התודעה וטיפוחה באמצעות למידת חכמת הראש, חכמת הלב ויישומם בפועל באמצעות כלים שונים ואינטרקציות בין העולם הפנימי שלנו לעולם הגשמי בו אנו פועלים.

הלימוד הינו לימוד ספירלי שנע בין הכרת כוחות הקיום, הכרת התודעה האנושית, תהליכי יצירת מציאות, עולמות הבריאות, אהבה והגשמה וחיבור בין עולמנו הפנימי ולעולם הגשמי בו אנו פועלים.

השיעורים כוללים תרגולי מדיטציות (מדיטציית ריכוז ומדיטציה אנליטית), לימודי פילוסופיה בודהיסטית (לרבות קריאת טקסטים בודהיסטים) בעולמות תוכן שונים ומגוונים אשר נוגעים לחיי היומיום שלנו, טקס תה, תרגילים שונים ודיונים פתוחים שמאפשרים להרהר על כל נושא ולראות איפה הוא פוגש אותנו בחיי היומיום שלנו.

 

שאלות ותשובות

אנו מרכזים עבורכם שאלות ותשובות עיקריות בנוגע למסלולי הלימוד שלנו (מעבר למידע שצוין לעיל).

ש: כיצד הלימוד יכול לעזור לנו?

ת: השיעורים עוסקים בלחם ובחמאה של הקיום האנושי. נושאים כמו איך אנו מייצרים את המציאות שלנו? מהם חוקי היסוד של הקיום בכללותו? היבטים הקשורים לטבע התודעה כמו אהבה, הגשמה, בריאות, הפחתת רגשות שליליים, טיפוח רגשות מיטיבים ועוד. כל אלו מסייעים לאדם לממש את הפוטנציאל הטמון בו באופן שישפר את עולמו את העולם בו הוא מתקיים.

ש: למה לימוד בקבוצה?

ת: בודהה אמר שצורת הלימוד בקבוצה משותפת חשובה ללימוד הבודהיסטי. ללימוד בקבוצה יתרונות רבים כמו הליווי ההדדי בין חברי הקבוצה והתחושה של הליכה משותפת בדרך. עוד נקודה מאוד חשובה היא הדיונים המשותפים. אחד מכללי היסוד בלימוד הבודהיסטי הוא לייצר דיונים משותפים סביב נושאי עומק, דיונים אלו הופכים את הסוגיות לצלולות יותר וכך קל יותר להשרישם בתודעה.

ש: מה ההבדל בין מדיטציית ריכוז למדיטציה אנליטית?

ת: לכל אחת האיכויות שלה. על קצה המזלג, מדיטציית הריכוז מלמדת את התודעה התבוננות המבוססת על ריכוז באובייקט ספציפי בעוד שהמדיטציה האנליטית מאפשרת לייצר תהליכי עומק משני תודעה בהיבטים שונים בחיינו.

ש: מהו אופן הלימוד?

ת: הלימוד הוא לימוד ספירלי. לימוד של חוק הקארמה יכול לקחת שנים רבות אם לומדים אותו רצוף. זה אינו הרעיון, הרעיון הוא ללמוד תת נושא, לראות איפה זה פוגש אותנו בחיי היומיום וליישמו הלכה למעשה באופן שייצר בנו שינוי תודעתי מתמשך.

ש: האם יש ליווי מחוץ למסגרת השיעורים השבועיים?

ת: בהחלט. לכל קבוצת לימוד יש קבוצת ווטסאפ סגורה. בקבוצה מקבלים שיעורי בית וישנו קשר ישיר בין התלמידים למורה. בנוסף, ניתן ליצור קשר טלפוני עם המורה.

 

פרטים נוספים

הלימודים מתקיימים בסניפים שונים ברחבי הארץ ונערכים פעם בשבוע למשך שעה וחצי (21:45 – 20:15) בימים הבאים:

סניף תל אביב – הלימודים מתקיימים במרכז תל אביב בימי ג' (במקום יש חניה בכחול לבן).

חדש! סניף רמת גן – הלימודים מתקיימים ברחוב אלרואי בימי ב' (במקום יש חניה בכחול לבן).

סניף רמת גן – הלימודים מתקיימים ברחוב הרצל בימי ה' (קבוצה לתלמידים מתקדמים).

סניף יבנה – הלימודים מתקיימים במרכז יבנה בימי א' (במקום יש חניה בכחול לבן).

הלימודים הינם בעלות חודשית של 150 שקלים ועבור 4 מפגשים (העלות למפגש בודד הינה 50 שקלים).

 

 

רוצים להגיע לשיעור ניסיון ללא עלות? שלחו לנו בקשה כאן בדף צור קשר

* הכניסה למפגש ניסיון הינה על בסיס מקום פנוי בלבד ובכפוף לאישור המערכת.

תמיד הרגשת שיש בך יותר? הגיע הזמן להתחבר לשם. 

דוגמה לרכישה מאובטחת

 

________________

  • מקום:תל אביב
  • תאריך:
  • שעה:20:15 - 21:45
  • מחיר:עלות חודשית של 150 ש”ח